Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Uczniowie brali czynny udział w Akademii. Swoją patriotyczną postawą oddali cześć, pamięć i szacunek tym, którzy walczyli za naszą niepodległość. Mamy nadzieję, że taka postawa będzie utrwalana, powtarzana i wzmacniana przez młodych ludzi Naszych czasów.

Opracowała: G. Kasprzak.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu