„Dziadkowie to Ci, którzy mają srebrne włosy i złote serca…”

Styczeń jest ważnym miesiącem nie tylko z tego powodu, że wprowadza nas w kolejny rok. Jest to także czas, w którym obchodzimy święto rodziców naszych rodziców, czyli Babć i Dziadków. Święta te przypadają kolejno 21 Stycznia i 22. Stycznia.  

Utrzymująca się sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam obchodzenie tych bardzo ważnych świąt w tradycyjny sposób, jednak wszyscy uczniowie pamiętali o swoich najbliższych. Dzieci samodzielnie, lub pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały  kwiaty, serduszka, szklane i porcelanowe lampiony, laurki, kapcie. Przedmioty te wykonane z papieru lub innych tworzyw miały jeden tylko cel- Pokazać Babciom i Dziadkom, że wnuki o nich pamiętają i bardzo je kochają.  

Oprócz wykonania przeróżnych upominków  dzieci uczyły się wierszy i piosenek związanych tematycznie z obchodzonymi świętami.  Mamy nadzieję, że moment wręczania Dziadkom prezentów był bardzo miły i wniósł nieco radości w tym trudnym czasie.  

Dziadkowie i Babcie życzymy Wam wielu lat życia i dużo serdeczności. 

Opracowała: A. Koziej

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu