Andrzejki

30 listopada 2022 r. w naszej szkole z okazji Andrzejek na  trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się wróżby andrzejkowe dla klas IV-VIII zorganizowane przez dziewczynki z SU. Andrzejki mają bardzo długą historię. Zwykle obchodzone są z 29 na 30 listopada.  Od zawsze kojarzyły się z nocą pełną magii, wróżb i tajemniczych obrzędów, dzięki którym można było poznać swoją przyszłość. Jednak obecnie andrzejkowe przepowiednie traktowane są z przymrużeniem oka. W naszej szkole dzień ten upłynął zdecydowanie pod znakiem wróżb, wesołej zabawy i uśmiechu. Wszyscy uczestnicy andrzejkowej zabawy mogli spróbować poznać swoją przyszłość losując wróżby lub serca z wypisanymi imionami. Uczniowie mieli okazję wrzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nasze szkolne wróżki przygotowały również takie wróżby, jak: filiżanki, przepowiednia z rozrzuconych igieł, sprawdzanie swojej przyszłości za pomocą obrączki i sznurka. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby były wielką atrakcją. W nagrodę, każdy uczeń, który skorzystał z wróżb dostawał babeczkę lub ciastko. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie… 

Opracowały: K. Kasprowicz, M. Okońska.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu