Andrzejki

30 listopada 2022 r. w naszej szkole z okazji Andrzejek na  trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się wróżby andrzejkowe dla klas IV-VIII zorganizowane przez dziewczynki z SU. Andrzejki mają bardzo długą historię. Zwykle obchodzone są z 29 na 30 listopada.  Od zawsze kojarzyły się z nocą pełną magii, wróżb i tajemniczych obrzędów, dzięki którym można było poznać swoją przyszłość. Jednak obecnie andrzejkowe przepowiednie traktowane są z przymrużeniem oka. W naszej szkole dzień ten upłynął zdecydowanie pod znakiem wróżb, wesołej zabawy i uśmiechu. Wszyscy uczestnicy andrzejkowej zabawy mogli spróbować poznać swoją przyszłość losując wróżby lub serca z wypisanymi imionami. Uczniowie mieli okazję wrzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nasze szkolne wróżki przygotowały również takie wróżby, jak: filiżanki, przepowiednia z rozrzuconych igieł, sprawdzanie swojej przyszłości za pomocą obrączki i sznurka. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby były wielką atrakcją. W nagrodę, każdy uczeń, który skorzystał z wróżb dostawał babeczkę lub ciastko. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie… 

Opracowały: K. Kasprowicz, M. Okońska.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.