Odwiedziny u Strażaków

Dnia 24 października uczniowie oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi Paniami uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. W trakcie wizyty dzieci poznały bliżej zawód strażaka miały okazję przejechać się wozem strażackim i poznać jego wyposażenie oraz sprzęt, który używany jest przez strażaków podczas akcji ratunkowych. Zostaliśmy oprowadzeni po placu do ćwiczeń, przedszkolaki miały okazję zobaczyć łódkę używaną do akcji ratunkowych na wodzie a co więcej mogli nawet w niej usiąść! Dodatkowo panowie strażacy pokazali nam specjalne stroje używane podczas działań prowadzonych w wodzie a także z substancjami niebezpiecznymi i te używane podczas pożarów. Nie mogło również zabraknąć praktycznego przeszkolenia
w posługiwaniu się wężem gaśniczym… to było przeżycie pełne ekscytacji!

Składamy serdeczne podziękowania strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie naszym najmłodszym uczniom bliższego poznania niezwykle ważnej pracy strażaka.

Następnie cała grupa udała się do restauracji na pyszny obiad, który w mgnieniu oka zniknął z talerzy. Wycieczka zakończyła się wizytą na sali zabaw to był czas pełen radości i zabawy!

Opracowała: A. Dąbrowska

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu