Andrzejki

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. To wspaniała okazja do dobrej zabawy.
30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa oraz wieczór wróżb, który przygotowała p. Klaudia Kasprowicz oraz Samorząd Uczniowski. Natomiast magiczną dekorację korytarza szkolnego, który zamienił się w salę dyskotekową przygotowały p. Angelika Dąbrowska, p. Anna Pałys, p. Agata Koziej, p. Klaudia Kasprowicz oraz p. Agata Dymitrasz.

Podczas wróżb andrzejkowych uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać oraz poznać imię swojej przyszłej miłości. Uczniowie sprawdzili co przyniesie im los i jaką wróżbę na przyszłość pokaże im koło fortuny. Nasze szkolne wróżki przygotowały również takie wróżby jak: filiżanki, kolorowe klucze, magia kart, gwiazdki oraz magiczne kostki. Wróżby były wielką atrakcją. Każdy uczestnik zabawy otrzymał od Samorządu Uczniowskiego ciasteczko, które zawierało niespodziankę w postaci wróżby lub komplementu. Całą imprezę uświetniała fantastyczna muzyka. Za dobór utworów, przy których tańczono odpowiadali uczniowie klasy IV, V oraz p. Łukasz Czupryński.

Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku dla dzieci.

Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…

 

Opracowała: K. Kasprowicz

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu