MIKOŁAJKI INACZEJ

Odliczanie do świąt już rozpoczęte. W tym roku klasy I – III zdecydowały się spędzić wigilię Mikołajek inaczej niż zwykle. Zamiast tradycyjnych prezentów i poczęstunku w świątecznie przystrojonej klasie, pod opieką p. J. Słupskiej, p. G. Kasprzak oraz  p. A. Pałys uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia świec zapachowych w MiniLab w Zamościu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci, które z wielkim  zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia kolorowych świeczek w specjalnych naczyniach. Wykorzystywały  różne dodatki, takie jak: kolorowe barwniki, zapachy, cynamon, anyż, kolorowy brokat …. Dzieci samodzielnie wykonały oryginalne świece krok po kroku wg instruktażu.  Świece wyszły piękne, niepowtarzalne, każda inna i wyjątkowa, a praca nad nimi sprawiła wiele radości. Po ciekawych warsztatach dzieci zwiedziły Rynek Wielki w Zamościu. Następnie udały się do kina ,,Stylowy”, gdzie przywitał ich wyjątkowy gość – Święty Mikołaj, który częstował dzieci cukierkami. Po wspólnej  sesji zdjęciowej dzieci obejrzały  na dużym ekranie najnowszy film Disneya ,,Życzenie”. Uatrakcyjnieniem wycieczki był  pobyt w restauracji McDonald, który przysporzył uczniom wiele radości. Wrażeń i emocji  nie brakowało, jednak na wycieczce liczy się również dobra atmosfera. W jej budowaniu pomagał nam doskonały humor.

Nie na darmo mówi się, że podróże kształcą, warto jeszcze pamiętać, że uczą czerpania radości z życia.

 

Opracowała:

Jolanta Słupska

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu