Kosmiczny tydzień u Krasnoludków

W ostatnich dniach dzieci z grupy 3-4 latków poznawały tajemnice kosmosu. Przedszkolaki dowiedziały się, że nasze słońce jest gwiazdą wokół której krążą planety oraz nazwy planet. Nasi najmłodsi uczniowie nauczyli się piosenki o Układzie Słonecznym, zapoznali się z zawodem astronauty, dowiedzieli się dlaczego tylko na naszej wspaniałej planecie istnieje życie. Dzieci wiedzą już, że największa planeta to gazowy olbrzym Jowisz, najmniejszą zaś jest Merkury a na Neptunie jest bardzo ale to bardzo zimno brrr…….

Wszystkie dzieci z grupy „Krasnoludków” wykonały statek UFO, mieszkańców planet- Ufoludki a także własną galaktykę wkładając do woreczka różne ozdoby i wypełniając go żelem do włosów to była prawdziwa frajda oraz okazja do ćwiczeń sensorycznych! Nie zabrakło również zabaw ruchowych dzieci zamieniły się w Astronautów podróżując w swoich rakietach, którymi były obręcze gimnastyczne przeniosły się prosto na Księżyc pobudzając tym samym wyobraźnię!

Opracowała A. Dąbrowska

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu