Mój wymarzony zawód

12 marca w Oddziale Przedszkolnym „B” miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu przestrzenno-technicznego „Mój wymarzony Zawód”. Organizatorem konkursu była p. A. Koziej. Tematyka prac   to  polskie wymarzone zawody dzieci. Konkurs realizowany był z okazji zamknięcia bloku tematycznego o zawodach, oraz w ramach utrwalenia nazw zawodów a także działań wychowawcy w zakresie realizacji zagadnień związanych z tematyką  preorientacji zawodowej.

Cele:

– utrwalenie różnic pomiędzy pojęciem recyklingu i upcyklingu

– rozwój wyobraźni i kreatywności.

– utrwalenie nazw i atrybutów zawodów.

-stworzenie uczniom możliwości odniesienia sukcesu, wzmocnienie wiary we własne możliwości.

– wdrażanie do tworzenia estetycznej pracy plastycznej, z wykorzystaniem poznanych technik i materiałów plastycznych

– radzenie sobie z oceną innych, sukcesem i porażką

Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Burda, p. Agata Dymitrasz, p. Angelika Dąbrowska  p.  Małgorzata Trochimowicz.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów Oddziału Przedszkolnego. Biorąc pod uwagę zawarte w regulaminie kryteria oceniania: zgodność z tematem konkursu, kreatywność, oryginalność i pomysłowość oraz wykonanie i tematykę prac

I miejsce-  Luiza Jaszek, lat 5- ratownik medyczny

II miejsce- Julia Koza, lat 5 , fryzjer

III miejsce- Wiktoria Patyjewicz, lat  6 – grafik komputerowy

Wyróżnienie: Oliwia Babiniec, lat 6- policjant

Maciej Chmielewski, lat 6- astronauta

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które dzieciom wręczyła p. Małgorzata Trochimowicz.  Zakup nagród został sfinansowany przez pana dyrektora.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Opracowała: A. Koziej