Ogólnopolski Konkurs Strażacki – etap powiatowy.

Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, iż jedna z uczennic Oddziału Przedszkolnego „B”, Lena Wrońska zajęła II miejsce w etapie powiatowym kolejnej edycji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk, a także rozwojem indywidualnych uzdolnień plastycznych. Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Uczestnicy konkursu mogli stosować najróżniejsze techniki przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w działaniach związanych np. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa specjalistycznego,  oraz udział we wszelkich innych wydarzeniach czy działaniach tj.: zawody strażackie, koncerty orkiestr, Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze, itp.

Wręczenie nagród miało miejsce 15. 03. 2024r.  Więcej informacji można znaleźć pod linkiem

https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/hrubieszow-najlepsi-w-strazackim-konkursie-zdjecia/

 Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych w naszej szkole i poza nią.

Opracowała: A. Koziej.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu