Wielkanoc u Krasnoludków

W ostatnich dniach dzieci z grupy 3- 4 latki omawiały tradycje oraz zwyczaje związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Dowiedziały się jak przygotowujemy się do świąt oraz jakie znaczenie mają pokaramy znajdujące się w koszyczku wielkanocnym.
To był pracowity tydzień dla naszych Krasnoludków wykonywały wiele ozdób świątecznych tj. kurczaczek, zajączek, baranek  które zabrały do swoich domów. Największą jednak atrakcją było ozdabianie pisanek cukrem a następnie malowanie ich farbami to były słodkie i bardzo ciekawe zajęcia ! Na podsumowanie tygodnia świątecznego przedszkolaki kolorowały obrazek z koszyczkiem oraz liczyły pisanki utrwalając w ten sposób liczebniki główne i porządkowe.

Opracowała A. Dąbrowska