Wycieczka do Hrubieszowa

W dniu 21.03.2024 w naszej szkole bardzo dużo się działo, oprócz obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w klasach IV-VIII uczniowie Oddziałów Przedszkolnych oraz klas I-III pojechały na wycieczkę do Hrubieszowa.

Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl teatralny z elementami profilaktyki „Alicja w krainie czarów” w Hrubieszowskim Domu Kultury. W trakcie jego trwania dzieci mogły podziwiać piękne stroje, rekwizyty i bogatą scenografię.

Następnie klasy I-III odwiedziły Placówkę Straży Granicznej, gdzie mogły zapoznać się ze specyfiką pracy w takim miejscu. Ponadto odwiedziły strzelnicę, oraz obserwowały umiejętności wyszkolonych psów.  W trakcie wizyty oglądały również niektóre pojazdy wykorzystywane w pracy Straży Granicznej- np. helikopter.

W programie swojej wycieczki klasy I-III miały również posiłek- pyszną pizzę, po zjedzeniu której udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau. Tutaj odbyły się warsztaty rozwijające słuch muzyczny i poczucie rytmu z wykorzystaniem „bum bum rurek”. Po warsztatach dzieci i opiekunowie mieli możliwość zajrzeć do zazwyczaj niedostępnych dla czytelników pomieszczeń w bibliotece.

Uczniowie Oddziałów Przedszkolnych po spektaklu udały się na pocztę, gdzie mogły zapoznać się z etapami drogi listu od nadawcy do odbiorcy. Zajrzały także do sortowni poczty i innych pomieszczeń. „Biedronki” i „Krasnoludki” wysłały także samodzielnie przygotowane kartki świąteczne do swoich bliskich. Wizyta na poczcie zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Po wizycie na poczcie nasi młodsi uczniowie udali się na posiłek do restauracji- oczekiwanie umiliły sobie zabawą w kąciku dla najmłodszych. Następnie podczas spaceru w stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau zajrzały na hrubieszowski deptak i wybrały najpiękniejsze pisanki.

W trakcie warsztatów nasze przedszkolaki wysłuchały książeczki o dziewczynce, która nie lubiła czytać, chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i rozwiązywały bajkowe zagadki tematyczne. Po warsztatach dzieci  również zwiedzały budynek biblioteki.

Wycieczka miała bardzo bogaty program, ponadto wzbudziła w uczestnikach wiele pozytywnych emocji a dzieci poszerzyły zakres swojej wiedzy i umiejętności. Opiekę w trakcie wyjazdu zapewniały: p. A. Dąbrowska, p. B. Czupryńska, p. A. Koziej, p. J. Słupska, p. G. Kasprzak i p. A. Pałys.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjazdu.

Opracowała: A. Koziej.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu