„Witaj majowa jutrzenko…”

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (…) Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem.” 

Jan Paweł II 

30.04. 2024 w naszej szkole odbyła się uroczysta część artystyczna z okazji zbliżających się świąt majowych, tzn: 1 Maja Święto Pracy, 2 Maja Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz kolejna rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowały „Krasnoludki” i „Biedronki” pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. A. Dąbrowskiej i p. A. Koziej, które również przygotowały dekorację. Za oprawę techniczno- dźwiękową odpowiadał p. Ł. Czupryński.

W trakcie trwania występu mogliśmy słuchać recytowanych wierszy o tematyce patriotycznej, słuchać śpiewu utworów oraz podziwiać umiejętności taneczne uczniów obu grup. Młodsze i starsze przedszkolaki pokazały nam co to znaczy być Polką i Polakiem, przypomniały symbole narodowe, oraz związane z tym wydarzenia i postacie historyczne. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

 

Opracowanie: p. A. Koziej, p. A. Dąbrowska 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu