Wycieczka tematyczna z Doradztwa Zawodowego

Dnia 11.07.2024 uczniowie ósmej klasy byli na wycieczce tematycznej związanej z przedmiotem Doradztwo Zawodowe realizowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Szpikołosach. Pierwszym punktem był Zespół Szkół nr 4 w Hrubieszowie. Uczniowie zostali poinformowani jakie są tam profile i co daje skończenie powyższej szkoły. Kadra pedagogiczna wraz z panią wice dyrektor postarali się na 100%. Pokazali jak wygląda szkoła wewnątrz i na zewnątrz. Następnym punktem, było zwiedzenie bazy w której funkcjonuje i rozwija się firma Transway. Pani Iwona Hunkiewicz w bardzo sympatyczny sposób opowiedziała jak powstała firma, ile należy włożyć wysiłku i zaangażowania, żeby dojść  do takiego poziomu. Uczniowie zostali zapoznani z wymogami jakie stawia pracodawca powyższej firmy, żeby przyjąć pracownika na stanowisko kierowcy, księgowej i mechanika. Końcowym punktem była wizyta u kolejnego przedsiębiorcy pana Krzysztofa Nowosada, właściciela pizzerii ,,Kozacka” w Hrubieszowie. Tam uczniowie zostali w bardzo ciekawy sposób zainteresowani tematem pracy na stanowiskach, które związane są i dotyczą rejonu kuchni, baru i sali. Pan Krzysztof oprowadził uczniów po kuchni, tłumacząc i pokazując, że praca w zespole pod każdym względem jest bardzo ważna i potrzebna. Przedstawił im przykładowy grafik, zapoznał z listą zamówień i listę kroków postępowania w różnych sytuacjach za pomocą schematów blokowych. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani pizzą i sokiem. Gospodarz Pizzerii był bardzo gościnny i zorganizowany. Cele wycieczki zostały zrealizowane za co dziękujemy powyższym przedsiębiorcom i kadrze pedagogicznej Zespołu Szkół nr 4.

Opiekunowie: Gertruda Kasprzak i Łukasz Czupryński.

 

Opracowała: Gertruda Kasprzak

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu