„Biedronkowe Warsztaty Stolarskie”

Dzięki  uprzejmości i zaangażowaniu jednego z rodziców uczennic Oddziałów Przedszkolnych udało się po raz pierwszy zorganizować „Biedronkowe Warsztaty Stolarskie”. W dniu 28.02.2020 uczniów Oddziałów Przedszkolnych odwiedził pan Paweł Borusiewicz. W czasie wizyty opowiedział o pracy stolarza, zaprezentował dzieciom deski z niektórych gatunków drzew, wskazał niektóre sposoby łączenia drewna (kołeczki, klej, wkręty, gwoździe), pokazał jak wygląda odpad przy pracy z drewnem (trocina, kora), oraz pokazał sposób określania wieku niektórych drzew i narzędzia, którymi pracuje. Punktem kulminacyjnym warsztatów było wykonanie przez grupę „Biedronek” karmników dla ptaków. Dziewczęta pracowały z wychowawczynią, łącząc elementy karmnika za pomocą kleju
i kołeczków, natomiast chłopcy razem z panem Pawłem- podawali stolarzowi wkręty. Młodsza grupa przedszkolna „Smerfy” także była obecna na warsztatach, obserwowała pracę starszych kolegów i przyniosła pokarm dla ptaszków, który został wsypany do gotowych prac  umieszczonych przed szkołą.

Spotkanie ze stolarzem przebiegło w miłej atmosferze, pełnej radości i rywalizacji. Uczniowie wykazali się wysoką sprawnością rąk- nie ucierpiały żadne palce. Po zakończeniu warsztatów w podziękowaniu dzieci wręczyły gościowi dyplom.  Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy częściej.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.