„Biedronkowe Warsztaty Stolarskie”

Dzięki  uprzejmości i zaangażowaniu jednego z rodziców uczennic Oddziałów Przedszkolnych udało się po raz pierwszy zorganizować „Biedronkowe Warsztaty Stolarskie”. W dniu 28.02.2020 uczniów Oddziałów Przedszkolnych odwiedził pan Paweł Borusiewicz. W czasie wizyty opowiedział o pracy stolarza, zaprezentował dzieciom deski z niektórych gatunków drzew, wskazał niektóre sposoby łączenia drewna (kołeczki, klej, wkręty, gwoździe), pokazał jak wygląda odpad przy pracy z drewnem (trocina, kora), oraz pokazał sposób określania wieku niektórych drzew i narzędzia, którymi pracuje. Punktem kulminacyjnym warsztatów było wykonanie przez grupę „Biedronek” karmników dla ptaków. Dziewczęta pracowały z wychowawczynią, łącząc elementy karmnika za pomocą kleju
i kołeczków, natomiast chłopcy razem z panem Pawłem- podawali stolarzowi wkręty. Młodsza grupa przedszkolna „Smerfy” także była obecna na warsztatach, obserwowała pracę starszych kolegów i przyniosła pokarm dla ptaszków, który został wsypany do gotowych prac  umieszczonych przed szkołą.

Spotkanie ze stolarzem przebiegło w miłej atmosferze, pełnej radości i rywalizacji. Uczniowie wykazali się wysoką sprawnością rąk- nie ucierpiały żadne palce. Po zakończeniu warsztatów w podziękowaniu dzieci wręczyły gościowi dyplom.  Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy częściej.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu