Tydzień Świadomości Dysleksji

Tegoroczne obchody TŚD odbywają się pod hasłem „Dysleksja inspiruje do (nie) zwykłych działań – działajmy wspólnie rodzice, terapeuci, nauczyciele, dzieci i młodzież razem”.

Dnia 08.10.2020r w Dzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Hrubieszowie warsztaty dla uczniów klasy II przeprowadziła pedagog-logopeda Ewa Wasiak. Celem warsztatów pt. „Polisensoryczny słownik ortograficzny” było wykonanie obrazów do wyrazów z „ó niewymiennym”. Uczniowie otrzymali wiele wrażeń dotykowych, zmysłowych tworząc obrazy do wyrazów. Uczniowie także powtarzali i pisali słowa z zastosowaniem tej zasady pisowni. Warsztaty mają przyczynić się do jak najlepszego zapamiętania i stosowania tej trudnej zasady pisowni. Ćwiczenia takie zapobiegają również utrwaleniu trudności w pisaniu. Pokazują, że ortografia nie musi być trudna i nudna jest inspiracją do nowych pomysłów.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.