Tydzień Świadomości Dysleksji

Tegoroczne obchody TŚD odbywają się pod hasłem „Dysleksja inspiruje do (nie) zwykłych działań – działajmy wspólnie rodzice, terapeuci, nauczyciele, dzieci i młodzież razem”.

Dnia 08.10.2020r w Dzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Hrubieszowie warsztaty dla uczniów klasy II przeprowadziła pedagog-logopeda Ewa Wasiak. Celem warsztatów pt. „Polisensoryczny słownik ortograficzny” było wykonanie obrazów do wyrazów z „ó niewymiennym”. Uczniowie otrzymali wiele wrażeń dotykowych, zmysłowych tworząc obrazy do wyrazów. Uczniowie także powtarzali i pisali słowa z zastosowaniem tej zasady pisowni. Warsztaty mają przyczynić się do jak najlepszego zapamiętania i stosowania tej trudnej zasady pisowni. Ćwiczenia takie zapobiegają również utrwaleniu trudności w pisaniu. Pokazują, że ortografia nie musi być trudna i nudna jest inspiracją do nowych pomysłów.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu