Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„DZIECKO MA PRAWO BYĆ SOBĄ. MA PRAWO DO POPEŁNIANIA BŁĘDÓW. MA PRAWO DO POSIADANIA WŁASNEGO ZDANIA. MA PRAWO DO SZACUNKU. NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE.”

                                                                                                                                                                                                      Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  na całym świecie obchodzony jest  20 listopada. Najważniejszym dokumentem, który obejmuje prawa dziecka jest Konwencja o prawach dziecka. Uchwalona została w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Zapisy w niej zawarte stanowią podstawę działalności organizacji UNICEF której celem jest nadrzędne poszanowanie dobra dziecka.

Przedszkolaki z grupy „Smerfy” świętowały ten dzień ubierając się na kolor niebieski.  Uczniowie z grupy młodszej „Smerfy” wykonały wspólnie ze swoją Panią plakat przedstawiający prawa dziecka oraz odbiły swoje rączki zamaczając je uprzednio w niebieskiej farbie. Nie zabrakło także wspólnej rozmowy na temat praw dziecka. Przedszkolaki obejrzeli film o Konwencji Praw Dziecka.
W grupie starszej  „Biedronki” uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Prawa dziecka”. Wykonali plakat ilustrujący prawa dziecka nie zabrakło również tańca z niebieskimi tasiemkami symbolizującymi obchodzone święto.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.