Mali badacze

Dzieci już od urodzenia są badaczami, poznają otaczający ich świat. Uczą się przez działanie oraz doświadczenia własne, które są kreatywne, uruchamiają wyobraźnię, pobudzają spostrzegawczość, uczą wytrwałości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania i opowiadania.

Przedszkolaki z grupy młodszej „Smerfy”, zamieniły się w badaczy celem ich badań było poznanie właściwości śniegu.  Dzieci oglądały śnieg pod mikroskopem opisywały temperaturę śniegu, kolor, zapach, określały stan skupienia przed rozpuszczeniem i po. Zagadką było dla nich pytanie „Czy śnieg jest czysty?”, po przefiltrowaniu wody powstałej po rozpuszczeniu śniegu otrzymały odpowiedź: „śnieg nie jest czysty” .  Dodatkowo nasi najmłodsi uczniowie mieli możliwość zobaczenia pod mikroskopem m.in. fragment pióra, ludzkie włosy, bakterie z jamy ustanej itp.

Na koniec „Smerfy” wykonały pracę plastyczną nawiązującą do tematu śniegu „Pani Zima”.

Mali badacze  z wykonywanych doświadczeń mieli wielką frajdę była to ciekawa oraz wspaniała zabawa.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu