Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień uśmiechu jest to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. 

W naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony był 1 października.  Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod hasłem „Uśmiechnij się”.
Członkowie Samorządu odwiedzali wszystkie klasy oraz przedszkole i obdarowywali uczniów a także nauczycieli i pracowników szkoły uśmiechniętymi buźkami w formie naklejek, zachęcając  w ten sposób do uśmiechu i otwartości wobec siebie.
Na korytarzach szkolnych zostały przygotowane plakaty  „Weź ze sobą miłe słowo”, „Weź uśmiech”. Każdy mógł oderwać dla siebie fiszkę z pozytywną myślą albo uśmiechem a także wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. „Dziękuję, że jesteś…”, „Wszystkiego najlepszego…” czy „Miłego dnia!” – proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech.
W tym dniu przedszkolaki z grupy „Smerfy” wykonały piękne, „uśmiechnięte” prace.

Aby dodatkowo zachęcić wszystkich do uśmiechu na korytarzu została ustawiona „fotobudka” wraz z zabawnymi akcesoriami do zdjęć, z której można było korzystać w czasie przerw. Wesoła zabawa w fotografów i modeli wywołała uśmiech na wszystkich twarzach. Uczniowie chętnie wykonywali sobie zdjęcia ze śmiesznymi akcesoriami.

Tego dnia w  naszej szkole dominowały radosne kolory – kolory optymizmu i radości. Był to wyjątkowy dzień – pełen uśmiechów, miłych gestów i słów. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy,  na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Życzymy uśmiechu, każdego dnia, nie tylko z okazji Dnia Uśmiechu.

Opracowała p. K. Marcola.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu