Dzień Rodziny

Jak co roku w naszej szkole dnia 02.06 2023 r. obchodziliśmy Dzień Rodziny.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. „Kopciuszek” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego.  Następnie odbyły się występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz rodziców z Oddziału Przedszkolnego. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie klas I, II, III, IV, V oraz VIII.

Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też rodzinne, wspólne spędzanie czasu.

Po części artystycznej wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na kilka godzin teren szkoły oraz boisko szkolne zamieniły się w plac zabaw z kolorowym atrakcjami.

Były „dmuchańce”, wata cukrowa oraz popcorn.

Dla dzieci zostały przygotowane różnorodne stoiska:

  • Kącik urody
  • Malowanie twarzy
  • Loteria fantowa
  • Wytwarzanie biżuterii
  • Fotobudka
  • Kącik sportowy
  • Kącik artystyczny

Na boisku szkolnym odbył się towarzyski mecz- Dorośli kontra Uczniowie. Do meczu zaangażowani zostali rodzice uczniów oraz nauczyciele. Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzyły apetyt na przygotowany przez Radę Rodziców posiłek. Nie zabrakło również lodów, owoców, ciastek oraz napojów.

Funkcjonariusze KP Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie również przyczynili się
do uatrakcyjnienia obchodów Dnia Rodziny prezentując sprzęt strażacki stosowany podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy  przymierzając hełmy oraz wsiadając do wozu strażackiego.

Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach plac szkolny uczniowie opuszczali z niechęcią, a impreza przeciągnęła się do późnych, popołudniowych godzin.

Opracowała: M. Okońska.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu