Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

Już po raz kolejny w naszej szkole w Oddziałach Przedszkolnych oraz w klasach I-VIII obchodziliśmy Dzień Życzliwości, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, opiekuna SU p. Klaudię Kasprowicz. 20 listopada był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.

Nasza szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu. Na korytarzu szkolnym stała tablica, do której uczniowie mogli przypinać karteczki z zapisanym samodzielnie „dobrym słowem”. Kolejną atrakcją było rozdawanie naklejek z uśmiechem na szkolnym korytarzu, w Oddziałach Przedszkolnych oraz w klasach I-III.

Uczniowie klas I-III na zajęciach z pedagogiem specjalnym wykonali kartki, które zostały wysłane do Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. “GROM” w Chmielku w ramach wymiany pocztówkowej z okazji Dnia Życzliwości. Nasi uczniowie w rewanżu także otrzymali miłe słowa od uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku.

Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

W Oddziale Przedszkolnym, w grupie „Biedronek”, dzieci rozmawiały o życzliwości oraz wykonywały pracę plastyczną.

Ponadto z okazji Dnia Życzliwości zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą Uczennicę i Najsympatyczniejszego Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Najsympatyczniejszymi uczniami w szkole zostali: 

Kategoria I: klasy 1-3

Mikołaj Piszka, klasa 1

Lena Krukowska, klasa 3

Kategoria II: klasy 4-8

Karol Skowyra, klasa 7

Klaudia Tyburek, klasa 6

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy od Samorządu Uczniowskiego. 

Dzień ten służył promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień było uwrażliwienie innych na wzajemną życzliwość. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

 

Opracowała: K. Kasprowicz

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu