60. Pokazy Fizyczne w Lublinie

17.09.2019 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w 60. pokazach z fizyki, które zorganizowane były przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie oraz Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. W formie wspólnej zabawy przedstawiono eksperymenty dotyczące następujących zagadnień: ruch obrotowy, ciepło, prąd elektryczny i rezonanse. Młodzież z zainteresowaniem oglądała przedstawiane doświadczenia oraz z zaciekawieniem słuchała wyjaśnień poszczególnych zjawisk.

Pokazy udowodniły, że fizyka to nauka stale obecna w naszym codziennym życiu. Mamy nadzieję, że zmobilizuje to uczniów do zgłębiania wiedzy z fizyki.

 

Opiekunowie: p. Żaneta Szymańska-Grochowiecka, p. Magdalena Okońska, p. Łukasz Czupryński.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.