60. Pokazy Fizyczne w Lublinie

17.09.2019 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w 60. pokazach z fizyki, które zorganizowane były przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie oraz Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. W formie wspólnej zabawy przedstawiono eksperymenty dotyczące następujących zagadnień: ruch obrotowy, ciepło, prąd elektryczny i rezonanse. Młodzież z zainteresowaniem oglądała przedstawiane doświadczenia oraz z zaciekawieniem słuchała wyjaśnień poszczególnych zjawisk.

Pokazy udowodniły, że fizyka to nauka stale obecna w naszym codziennym życiu. Mamy nadzieję, że zmobilizuje to uczniów do zgłębiania wiedzy z fizyki.

Opiekunowie: p. Żaneta Szymańska-Grochowiecka, p. Magdalena Okońska, p. Łukasz Czupryński.