Wycieczka do Horodła

Dnia 07.11.2019 roku uczniowie klasy I Naszej Szkoły, byli z wizytą na Poczcie polskiej i w placówce Straży Granicznej w Horodle. Głównym celem spotkania było zapoznanie z pracą i zawodem listonosza i funkcjonariusza SG. Uczniowie zobaczyli i  zrozumieli znaczenie wykonywanych zawodów. Zwiedzali  placówkę i oglądali sprzęt, oraz pojazdy na jakim pracuje Straż Graniczna. Dowiedzieli się, że nie tylko ludzie ale także i zwierzęta- psy, pomagają chronić granic Naszego państwa. Mogli zobaczyć jak i gdzie panowie listonosze segregują listy, aby dotarły w odpowiednie miejsca. Poznali rodzaje znaczków, dowiedzieli się od czego zależy cena danej paczki. Uczyli się przyklejać znaczek i nadawać pocztówkę.  Kolejnym etapem wycieczki był wątek historyczny. Uczniowie dowiedzieli się jacy królowie i jakie pomniki pamięci narodowej mieszczą się na terenie Horodła. Zobaczyli Wały Jagiellońskie, Kopiec Unii Horodelskiej. Miłym akcentem był pobyt w restauracji ,,Sława” w Horodle. Uczniowie uczyli się obycia i kulturalnego zachowania przy stole, jedząc smaczne pizze. Była to pełna fascynacji i zadowolenia wycieczka Zawodo znawcza. 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.