Wycieczka do Horodła

Dnia 07.11.2019 roku uczniowie klasy I Naszej Szkoły, byli z wizytą na Poczcie polskiej i w placówce Straży Granicznej w Horodle. Głównym celem spotkania było zapoznanie z pracą i zawodem listonosza i funkcjonariusza SG. Uczniowie zobaczyli i  zrozumieli znaczenie wykonywanych zawodów. Zwiedzali  placówkę i oglądali sprzęt, oraz pojazdy na jakim pracuje Straż Graniczna. Dowiedzieli się, że nie tylko ludzie ale także i zwierzęta- psy, pomagają chronić granic Naszego państwa. Mogli zobaczyć jak i gdzie panowie listonosze segregują listy, aby dotarły w odpowiednie miejsca. Poznali rodzaje znaczków, dowiedzieli się od czego zależy cena danej paczki. Uczyli się przyklejać znaczek i nadawać pocztówkę.  Kolejnym etapem wycieczki był wątek historyczny. Uczniowie dowiedzieli się jacy królowie i jakie pomniki pamięci narodowej mieszczą się na terenie Horodła. Zobaczyli Wały Jagiellońskie, Kopiec Unii Horodelskiej. Miłym akcentem był pobyt w restauracji ,,Sława” w Horodle. Uczniowie uczyli się obycia i kulturalnego zachowania przy stole, jedząc smaczne pizze. Była to pełna fascynacji i zadowolenia wycieczka Zawodo znawcza. 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu