Świat zawodów

26 listopada 2019 roku uczniowie klasy VIII byli na tematycznej wycieczce wyjazdowej w ramach Doradztwa Zawodowego. Zwiedzili Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “WIST”- warsztat samochodowy. Jest to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w branży motoryzacyjnej od 1998 roku. W bardzo miły i sympatyczny sposób właściciel tego przedsiębiorstwa oprowadzał uczniów tłumacząc specyfikę i znaczenie zawodu mechanika samochodowego. Pokazywał, że w Jego zakładzie pracuje się na maszynach i sprzęcie o wysokim poziomie, co wiąże się ze zdobyciem odpowiedniego doświadczenia i kwalifikacji. Następnym punktem było zwiedzanie starego ponad 110 letniego budynku po kasynie wojskowym, gdzie mieści się niepowtarzalny Browar Sulewski. Niepowtarzalny, bo swoim wystrojem wnętrz i kuchnią zaprasza najpopularniejsze gwiazdy estrady. Celem wyjazdu było zapoznanie się z pracą i zawodem kucharza. Szef Kuchni opisał w wielkim skrócie funkcjonowanie kuchni oraz kunszt bycia kucharzem. Końcowym etapem wycieczki było zwiedzanie, obycie się i zapoznanie z Powiatowym Urzędem Pracy w Hrubieszowie. Osoby pracujące w tejże placówce w bardzo barwny i prosty sposób przedstawiły rolę i funkcję jaką pełni Powiatowy Urząd Pracy. Wyjaśniły co znaczy być zarejestrowanym i kiedy można tego dokonać. Opowiedziały co daje Poradnictwo Zawodowe dla osób po szkole zawodowej, branżowej, średniej czy wyższej. Przekazały wachlarz informacji jakie młody człowiek, szukający pracy powinien posiadać. Wycieczka była bardzo udana. Wniosła wiele pożytecznych i potrzebnych informacji na spojrzenie i rozpatrywanie rożnych zawodów.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu