Tłusty Czwartek

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W naszej szkole dnia 20 lutego odbył się kiermasz słodkości z okazji Tłustego Czwartku zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W sprzedaży były pączki, faworki i babeczki. Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za przyniesienie  różnorodnych słodkości. Tego dnia apetyt szczególnie dopisywał naszym uczniom. Zgromadzone pieniążki zostały przekazane na działalność SU.