„ DZIEŃ LOGOPEDY 2020”

W tym roku po raz kolejny w Oddziałach Przedszkolnych naszej szkoły obchodziliśmy Dzień Logopedy. W ramach tego święta pani Ewa Wasiak przeprowadziła wśród naszych najmłodszych uczniów blok gier i zabaw tematycznych.  „Biedronki” i „Smerfy” utrwalały dzielenie słów na sylaby, w trakcie zabaw ruchowych dobierały w pary wyrazy rymujące się, różnicowały dźwięki wydawane przez dzwonki,  gwizdki i inne przedmioty. W czasie zajęć odbył się także pojedynek pomiędzy Zimą i Wiosną- chłopcy dmuchali płatki kosmetyczne, dziewczynki natomiast wiosenne kwiatki, wydłużając tym samym fazę wydechu strumienia powietrza. W pojedynku tym zwyciężyli przedstawiciele Zimy.

Spotkanie pełne było aktywnego udziału dzieci, radości i uśmiechów. W ramach preorientacji zawodowej dzieci mogły także poznać, czym zajmuje się logopeda.  Spotkanie zakończyło się wspólnym, grupowym zdjęciem.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu