Wizyta Mikołaja

Było to tak….

Oddziały Przedszkolne tego dnia wypełniły się pracowitymi Elfami i Mikołajkami. Dzieci wesoło tańczyły w koło lub bawiły się zabawkami. Nagle rozległ się dźwięk dzwonków….. Zapadła cisza, dzieci zastygły w bezruchu

-To Mikołaj!!!- wzniosły się okrzyki radości.

-Cichutko, dzieci – powiedziała Pani Mikołaj- Słuchajcie i wypatrujcie zaprzęgu.

Przedszkolaki stanęły przy oknie i wypatrywały reniferów. Za oknem mignął czerwony nos i reniferowe rogi, a może to im się tylko wydawało? Nie wiadomo…. Znów dało się słyszeć dźwięk dzwonków, lecz tym razem znacznie bliżej…., w korytarzu….tuż za drzwiami.  „Biedronki” i „Smerfy” zobaczyły postać w czerwonym stroju z workiem na plecach. Krzyki radości trwały długo. Potem młodsze dzieci zaśpiewały gościowi piękną piosenkę, natomiast starsze bezbłędnie wyrecytowały świąteczne wierszyki. Przybysz wręczył dzieciom prezenty. Mikołaj stwierdził, że nie spotkał jeszcze tak mądrych i grzecznych dzieci, zaproponował więc w nagrodę wspólny taniec.

Na pamiątkę spotkania Mikołaj dostał od dzieci podziękowanie, oraz słodki upominek na dalszą drogę, by nie zabrakło mu siły do pracy. Brodaty gość obiecał wrócić do dzieci za rok.

A działo się to wszystko 04.12.2020 w Oddziałach Przedszkolnych naszej szkoły.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu