„Dziecko, które lubi czytać będzie dorosłym, który lubi myśleć”

Wizyta w szkolnej bibliotece.

W ramach preorientacji zawodowej oraz popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły w dniu 02.12.2020r „Biedronki” odwiedziła p. Jolanta Słupska- bibliotekarz szkolny. W trakcie rozmowy z gościem dzieciom zostały przybliżone działania przedstawiciela tego zawodu, oraz zasady obchodzenia się z książkami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i prezentowały swoją wiedzę.  W nagrodę za posiadane wiadomości pani Słupska przeczytała przedszkolakom książeczkę „Przygoda lisa Rudaska” nawiązującą tematycznie do zbliżających się Mikołajek, w której bohaterowie utworu pomagają Mikołajowi. Po rozmowie dotyczącej poznanego utworu dzieci po raz pierwszy odwiedziły szkolną bibliotekę i miały możliwość wypożyczenia swoich pierwszych książeczek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu