Mój instrument

Muzyka jest dobra na wszystko, muzyka łagodzi obyczaje, muzyka poprawia nastrój…

W ostatnich dniach nasi najmłodsi uczniowie rozmawiali na zajęciach razem ze swoją Panią na temat muzyki. Poznając tym samym „Legendę o przerwanym hejnale”, nazwy instrumentów, mogli również spróbować gry na wybranych instrumentach oraz malowali  nastrój muzyki. Na zakończenie tygodnia o muzyce przedszkolaki z grupy „Smerfy” wykonały swoje instrumenty perkusyjne- grzechotki. Wykorzystując do tego plastikowe butelki po napojach, które wypełniły ryżem i ziarnami fasoli.  Ozdabiając je według własnego pomysłu. Wykonanie własnych instrumentów sprawiło dzieciom wiele frajdy a efektem ich ciężkiej pracy są przepiękne, kolorowe oraz bardzo fantazyjne grzechotki.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu