„W fabryce papieru…”

Oddziały przedszkolne naszej szkoły to magiczne miejsce. Dzieci co chwila znajdują się albo w laboratorium badawczym, albo w krainie baśni. Tym razem za sprawą wizyty szkolnego bibliotekarza, pani Jolanty Słupskiej dzieci odwiedziły fabrykę papieru. W ramach realizacji bloku tematycznego „Znamy te baśnie” dzieci przyswajały wiedzę z zakresu min. Powstawania książek i papieru. Uczniowie Oddziału Przedszkolnego „B” wykazali się także wiedzą z zakresu ekologii.
Wraz z gościem odpowiadali na popytanie skąd się bierze papier, omówiły etapy jego powstawania, oraz wspólnie pod kierunkiem gościa wykonały papier czerpany pozyskany z makulatury i wytłaczanek po  jajach, poznały także zawody związane z powstawaniem tego surowca- drukarz, drwal, pilarz, pracownik tartaku.  Dzieciom zostały także zaprezentowane różne rodzaje papieru, oraz pozycje literatury dziecięcej w ramach wdrażania naszych najmłodszych uczniów do czytelnictwa. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

 Bardzo dziękujemy za wizytę .

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.