„W fabryce papieru…”

Oddziały przedszkolne naszej szkoły to magiczne miejsce. Dzieci co chwila znajdują się albo w laboratorium badawczym, albo w krainie baśni. Tym razem za sprawą wizyty szkolnego bibliotekarza, pani Jolanty Słupskiej dzieci odwiedziły fabrykę papieru. W ramach realizacji bloku tematycznego „Znamy te baśnie” dzieci przyswajały wiedzę z zakresu min. Powstawania książek i papieru. Uczniowie Oddziału Przedszkolnego „B” wykazali się także wiedzą z zakresu ekologii.
Wraz z gościem odpowiadali na popytanie skąd się bierze papier, omówiły etapy jego powstawania, oraz wspólnie pod kierunkiem gościa wykonały papier czerpany pozyskany z makulatury i wytłaczanek po  jajach, poznały także zawody związane z powstawaniem tego surowca- drukarz, drwal, pilarz, pracownik tartaku.  Dzieciom zostały także zaprezentowane różne rodzaje papieru, oraz pozycje literatury dziecięcej w ramach wdrażania naszych najmłodszych uczniów do czytelnictwa. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

 Bardzo dziękujemy za wizytę .

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu