„Europejski Dzień Logopedy”

W tym roku szkolnym po raz kolejny Oddziały Przedszkolne miały przyjemność obchodzić Europejski Dzień Logopedy. Pani Ewa Wasiak odwiedziła naszych najmłodszych podopiecznych i w formie zabawowej przeprowadziła z dziećmi ćwiczenia słuchu fonematycznego, sprawdziła prawidłowość realizacji poszczególnych głosek. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć  ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych. Dzieci w rozmowie ze specjalistą pięknie dzieliły wyrazy na głoski i sylaby. Mogły też zadawać pytania dotyczące zawodu logopedy w ramach prowadzonej regularnie przez wychowawców preorientacji zawodowej, oraz zaprezentować zdobytą w trakcie roku szkolnego wiedzę odpowiadając na pytania gościa zadawane pod kątem badania gotowości szkolnej obu grup, zwłaszcza „Biedronek”.  Pani logopeda w czasie wizyty pokazała dzieciom liczne pomoce, które wykorzystuje w swojej pracy, były to miedzy innymi: Domino sylabowe, gra „Trudne słówka”, „Blow lotto” i inne. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Bardzo dziękujemy za wizytę.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.