„Europejski Dzień Logopedy”

W tym roku szkolnym po raz kolejny Oddziały Przedszkolne miały przyjemność obchodzić Europejski Dzień Logopedy. Pani Ewa Wasiak odwiedziła naszych najmłodszych podopiecznych i w formie zabawowej przeprowadziła z dziećmi ćwiczenia słuchu fonematycznego, sprawdziła prawidłowość realizacji poszczególnych głosek. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć  ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych. Dzieci w rozmowie ze specjalistą pięknie dzieliły wyrazy na głoski i sylaby. Mogły też zadawać pytania dotyczące zawodu logopedy w ramach prowadzonej regularnie przez wychowawców preorientacji zawodowej, oraz zaprezentować zdobytą w trakcie roku szkolnego wiedzę odpowiadając na pytania gościa zadawane pod kątem badania gotowości szkolnej obu grup, zwłaszcza „Biedronek”.  Pani logopeda w czasie wizyty pokazała dzieciom liczne pomoce, które wykorzystuje w swojej pracy, były to miedzy innymi: Domino sylabowe, gra „Trudne słówka”, „Blow lotto” i inne. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Bardzo dziękujemy za wizytę.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu