Kubusiowi Przyjaciele Natury

W Oddziałach Przedszkolnych praca wre. W kwietniu dzieci realizowały ogólnopolski projekt „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to projekt mający na celu wdrażanie dzieci do dbania o naturę  ale również i o siebie samych. W trakcie cyklu  zajęć dzieci poznały sposoby dbania o naturę, rolę zwierząt w przyrodzie. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się także po co potrzebny jest nam wszystkim ruch, mogły także utrwalić sobie nazwy letnich dyscyplin sportowych, dzieliły produkty spożywcze w kategoriach „zdrowe/ niezdrowe”, poznały pojęcia takie jak „zasoby naturalne”, „recykling”, „segregacja śmieci”. Był to również dobry moment, by pomóc najmłodszym poznać grupy odpadów. W ramach działań projektowych i preorientacji zawodowej dzieci poznały zawód ekologa. Podczas realizacji projektu dzieci wykonały także kilka prac plastycznych, co pomogło im rozwinąć sprawność manualną. Zadania projektowe zbiegły się także obchodami Światowego Dnia Ziemi, w trakcie którego dzieci słuchały muzyki o tematyce proekologicznej.

Za wykazanie się wiedzą w czasie zajęć projektowych, oraz wykonanie ogromu pracy „Smerfy” i „Biedronki” otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Opracowała A. Koziej.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu