Kubusiowi Przyjaciele Natury

W Oddziałach Przedszkolnych praca wre. W kwietniu dzieci realizowały ogólnopolski projekt „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to projekt mający na celu wdrażanie dzieci do dbania o naturę  ale również i o siebie samych. W trakcie cyklu  zajęć dzieci poznały sposoby dbania o naturę, rolę zwierząt w przyrodzie. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się także po co potrzebny jest nam wszystkim ruch, mogły także utrwalić sobie nazwy letnich dyscyplin sportowych, dzieliły produkty spożywcze w kategoriach „zdrowe/ niezdrowe”, poznały pojęcia takie jak „zasoby naturalne”, „recykling”, „segregacja śmieci”. Był to również dobry moment, by pomóc najmłodszym poznać grupy odpadów. W ramach działań projektowych i preorientacji zawodowej dzieci poznały zawód ekologa. Podczas realizacji projektu dzieci wykonały także kilka prac plastycznych, co pomogło im rozwinąć sprawność manualną. Zadania projektowe zbiegły się także obchodami Światowego Dnia Ziemi, w trakcie którego dzieci słuchały muzyki o tematyce proekologicznej.

Za wykazanie się wiedzą w czasie zajęć projektowych, oraz wykonanie ogromu pracy „Smerfy” i „Biedronki” otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Opracowała A. Koziej.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.