„Mój wymarzony zawód 2021”

Doradztwo zawodowe pełni ważną rolę w przygotowaniu młodych ludzi do dorosłego życia. Natomiast w Oddziałach Przedszkolnych możemy mówić o preorientacji zawodowej. W trakcie roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie poznali szereg zawodów, które mogą pełnić w przyszłości. Dzieci poznały wartość pracy i nominały monet i banknotów obiegowych w Polsce. Podsumowaniem wiedzy dzieci o pracy i pieniądzach był przeprowadzony niedawno u „Biedronek” konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód”, którego celem było min.: utrwalenie zawodów poznanych w trakcie roku szkolnego poznanie wymarzonych zawodów dzieci, wdrażanie do tworzenia estetycznej pracy plastycznej, z wykorzystaniem poznanych technik i materiałów plastycznych, radzenie sobie z oceną innych, sukcesem i porażką.  Komisja konkursowa przyznała odpowiednio:

I miejsce- Annie Kościuk

II miejsce- Julii Baraniuk

III miejsce- Mai Kamińskiej

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, których zakup został sfinansowany przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców naszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

 

Opracowała A. Koziej

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu