Wycieczka do Chełma

24 września uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Chełma.

Chełm jest jednym z największych miast w województwie lubelskim. Miasto leży na glebach kredowych i wyróżnia się bogatą historią dawnego styku trzech kultur: polskiej, ruskiej i żydowskiej.

Plan wizyty w Chełmie był bardzo napięty, ale udało nam się zrealizować wszystkie punkty programu.

Na początku  zwiedziliśmy Chełmskie Podziemia Kredowe – jedną z najbardziej wyjątkowych atrakcji turystycznych w Chełmie. Podziemia Kredowe stanowią zabytek staropolskiego górnictwa kredy i jest to jedyna tego typu kopalnia w Europie. W podziemiach znajdują się liczne ekspozycje geologiczne, archeologiczne i historyczne. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, a największą atrakcją było spotkanie z legendarnym Duchem Bieluchem!

Po zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek, na który udaliśmy się do restauracji McDonald’s. Następnym punktem wycieczki był seans filmowy w Centrum Kultury Filmowej „ZORZA”. Po obejrzeniu „Małej wielkiej stopy 2” wróciliśmy do domu, przywożąc wiele miłych wspomnień.

Opracowała p. M. Okońska.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.