Wycieczka do Chełma

24 września uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Chełma.

Chełm jest jednym z największych miast w województwie lubelskim. Miasto leży na glebach kredowych i wyróżnia się bogatą historią dawnego styku trzech kultur: polskiej, ruskiej i żydowskiej.

Plan wizyty w Chełmie był bardzo napięty, ale udało nam się zrealizować wszystkie punkty programu.

Na początku  zwiedziliśmy Chełmskie Podziemia Kredowe – jedną z najbardziej wyjątkowych atrakcji turystycznych w Chełmie. Podziemia Kredowe stanowią zabytek staropolskiego górnictwa kredy i jest to jedyna tego typu kopalnia w Europie. W podziemiach znajdują się liczne ekspozycje geologiczne, archeologiczne i historyczne. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, a największą atrakcją było spotkanie z legendarnym Duchem Bieluchem!

Po zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek, na który udaliśmy się do restauracji McDonald’s. Następnym punktem wycieczki był seans filmowy w Centrum Kultury Filmowej „ZORZA”. Po obejrzeniu „Małej wielkiej stopy 2” wróciliśmy do domu, przywożąc wiele miłych wspomnień.

Opracowała p. M. Okońska.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu