Światowy Dzień Makaronu

W naszych oddziałach przedszkolnych obchodzimy bardzo wiele różnych dni i świąt. W tym roku przedszkolaki obchodziły również Święto Makaronu. Światowy Dzień Makaronu, bo o nim mowa, obchodzony jest 25 października.

W tym dniu Smerfy i Biedronki dowiedziały się z jakich składników powstaje makaron, oraz poznały jego niektóre rodzaje. Młodsza grupa miała okazję rozegrać makaronowe gry i zabawy. Dzieci wykonały piękne korale i podarowały je w prezencie dla swoich mam, Biedronki natomiast oprócz poznania procesu powstawania tego popularnego składnika naszej diety stworzyły piękne prace o tematyce jesiennej z wykorzystaniem makaronowych kokardek pomalowanych farbami. Obie grupy poznały również podstawy zawodu kucharza- panie przedszkolanki omówiły z nimi przepisy na popularne dania z makaronem- sałatkę makaronową, oraz muszle makaronowe faszerowane warzywami.

Opracowała: A. Koziej

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu