Światowy Dzień Makaronu

W naszych oddziałach przedszkolnych obchodzimy bardzo wiele różnych dni i świąt. W tym roku przedszkolaki obchodziły również Święto Makaronu. Światowy Dzień Makaronu, bo o nim mowa, obchodzony jest 25 października.

W tym dniu Smerfy i Biedronki dowiedziały się z jakich składników powstaje makaron, oraz poznały jego niektóre rodzaje. Młodsza grupa miała okazję rozegrać makaronowe gry i zabawy. Dzieci wykonały piękne korale i podarowały je w prezencie dla swoich mam, Biedronki natomiast oprócz poznania procesu powstawania tego popularnego składnika naszej diety stworzyły piękne prace o tematyce jesiennej z wykorzystaniem makaronowych kokardek pomalowanych farbami. Obie grupy poznały również podstawy zawodu kucharza- panie przedszkolanki omówiły z nimi przepisy na popularne dania z makaronem- sałatkę makaronową, oraz muszle makaronowe faszerowane warzywami.

Opracowała: A. Koziej

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.