,,ZOO Jana Brzechwy”

Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań,  propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu  zainteresowań  czytelniczych.

Przez kolejne tygodnie odbywał się Kiermasz Taniej Książki, można było zakupić: powieści, bajki, kolorowanki, słowniki, książki kulinarne i inne.

W dniu 28.X. 2021 r. został zorganizowany konkurs recytatorski pt. ,,ZOO Jana Brzechwy” dla oddziału przedszkolnego. Dzieci miały możliwość wyboru wiersza Jana Brzechwy, którego bohaterem lub bohaterami są zwierzęta. Wśród recytowanych tekstów znalazły się następujące wiersze: „Wilk”, ,,Niedźwiedź”, ,,Papuga”, ,,Psie smutki”, ,,Żaba”, ,,Mucha”, „Koziołeczek”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali ciekawe interpretacje utworów poetyckich Jana Brzechwy.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Nikola Olejczuk i Oliwia Kirsznik
II miejsce: Mikołaj Pędrak
III miejsce: Anna Barczuk

Laureaci oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i książeczki za udział w konkursieSpotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Opracowała : J. Słupska.

 

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu