Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej i drugiej

Dnia 09.12.2021r. w Szkole Podstawowej w Szpikołosach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszej i drugiej, ze względu na obostrzenia związane z czasem pandemii, wydarzenie to połączyło obie klasy, jakże ważną w ich życiu uroczystością włączenia do grona uczniów szkoły. Wydarzenie rozpoczęło się od części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki z elementami ruchowymi. Piosenki dzięki nieodzownej pomocy Pana Łukasza Czupryńskiego dzieci zaprezentowały bezbłędnie. Po prezentacji umiejętności i wiadomości dzieci, nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Został odśpiewany hymn narodowy, a następnie dzieci ślubowały być dobrymi Polakami oraz godnie reprezentować szkołę swym zachowaniem i nauką. Kolorowym ołówkiem z biało-czerwoną wstążką tego symbolicznego aktu dokonał Dyrektor Krzysztof  Czupryński, następnie Wicedyrektor Żaneta Szymańska-Grochowiecka wraz z wychowawcami klasy drugiej Jolantą Słupską i klasy pierwszej Anną Pałys wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, oraz słodkie upominki wraz z życzeniami sukcesów w nauce.

Uroczysty dzień pomimo iż odbył się w wąskim gronie, z zachowaniem reżimu sanitarnego zakończył się pamiątkowym zdjęciem, oraz słodkim przyjęciem zorganizowanym dzięki Rodzicom uczniów klasy pierwszej i drugiej.

Wszystkim uczniom życzymy aby, znaleźli w szkole przyjazną atmosferę i podtrzymywali niegasnący zapał do nauki.

Opracowała: Anna Pałys

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu