Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest “Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, dzień dobrych uczynków
i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello (z j. ang. cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

W naszej szkole Dzień Życzliwości obchodziliśmy 22 listopada. Z tej okazji na gazetce Samorządu Uczniowskiego zawieszono rady, w jaki sposób można uczcić ten dzień. Wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Zwrócić uwagę na wszelkie objawy braku tolerancji, szacunku i braku życzliwości.

Z okazji Dnia Życzliwości zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą Uczennicę i Najsympatyczniejszego Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Najsympatyczniejszymi uczniami w szkole zostali:

Kategoria I: klasy 1-3

Zuzanna Sarzyńska, klasa 2

Krzysztof Kościuk, klasa 3

Kategoria II: klasy 4-8

Julia Chmielewska, klasa 8

Damian Patyjewicz, klasa 4

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy od Samorządu Uczniowskiego.

Celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień było uwrażliwienie innych na wzajemną życzliwość. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Opracowała: K. Marcola.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.