Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest “Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, dzień dobrych uczynków
i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello (z j. ang. cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

W naszej szkole Dzień Życzliwości obchodziliśmy 22 listopada. Z tej okazji na gazetce Samorządu Uczniowskiego zawieszono rady, w jaki sposób można uczcić ten dzień. Wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Zwrócić uwagę na wszelkie objawy braku tolerancji, szacunku i braku życzliwości.

Z okazji Dnia Życzliwości zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą Uczennicę i Najsympatyczniejszego Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Najsympatyczniejszymi uczniami w szkole zostali:

Kategoria I: klasy 1-3

Zuzanna Sarzyńska, klasa 2

Krzysztof Kościuk, klasa 3

Kategoria II: klasy 4-8

Julia Chmielewska, klasa 8

Damian Patyjewicz, klasa 4

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy od Samorządu Uczniowskiego.

Celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień było uwrażliwienie innych na wzajemną życzliwość. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Opracowała: K. Marcola.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu