Dzień bez plecaka

1 kwietnia, czyli w Prima Aprilis nasza szkoła brała udział w zabawie „Dzień bez plecaka” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez Samorząd Uczniowski dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. W tym celu posłużyć mogło wszystko: walizka, garnek, skrzynka na narzędzia, wózek dla lalek, a nawet nosidełko dla dzieci. Liczyła się kreatywność i fantazja, których jak widać nie zabrakło naszym uczniom. Był to z pewnością niecodzienny, radosny dzień w naszej szkole.

Opracowała: K. Marcola

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu