Pierwszy Dzień Wiosny

„Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy…”

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.  
Jak każdego roku wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z niecierpliwością oczekują nadejścia wiosny. Po tak długiej zimie, jesteśmy spragnieni wiosennego słońca i odrobiny ciepła. Gdy nadszedł ten upragniony 21 marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny, na korytarzu
od rana było kolorowo i wesoło dzięki zasłudze uczniów, którzy tego dnia ubrali się na kolor, który wylosowała dana klasa. Tego dnia w naszej szkole odbywały się „Wiosenne potyczki klasowe”. Na początek każda klasa otrzymała materiały plastyczne od Samorządu Uczniowskiego i miała za zadanie wykonać plakat pt. „Pani Wiosna”. Następnie uczniowie układali wiersz do 5 podanych słów: wiosna, bociany, kwiaty, zieleń, słońce. Kolejnym punktem programu była prezentacja plakatu oraz wiersza każdej z klas. Następnie odbył się pokaz mody ekologicznej   Oddziały Przedszkolne oraz każda klasa wytypowała jedną osobę, która reprezentowała swoją grupę. Uczestnicy pokazu prezentowali się przy muzyce, jak na prawdziwym ,,wybiegu”, podczas występu nagradzani byli brawami publiczności.
Do  przygotowania  strojów uczestnicy wykorzystali  m. in. kartony,  gazety, butelki,  nakrętki z butelek,  worki foliowe, torby papierowe i wiele  innych materiałów  przeznaczonych  do recyklingu. Po pokazie wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne, aby zgodnie z tradycją pierwszego dnia wiosny spalić marzannę. Z pewnością przyczyni się to do tego, że zima pożegna nas na dobre co potwierdziła piękna i słoneczna pogoda. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na palenie marzanny, komisja zliczyła punkty i ogłosiła  wyniki,  biorąc  pod  uwagę  3 kategorie konkursowe: plakat „Pani Wiosna”, wiosenny wiersz oraz strój ekologiczny.

W kategorii klas 1-3:

1 miejsce: klasa III
2 miejsce: klasa II
3 miejsce: klasa I

W kategorii klas 4-8:

1 miejsce: klasa VI
2 miejsce: klasa VII
3 miejsce: klasa VIII

Zwycięskie klasy oraz uczestnicy pokazu mody ekologicznej otrzymali dyplomy oraz nagrody sfinansowane z funduszy Samorządu Uczniowskiego.
Klasa IV oraz V otrzymały dyplom oraz nagrodę pocieszenia.
Oddziały Przedszkolne „Smerfy” i „Biedronki’ także otrzymały dyplom oraz nagrodę za trud włożony w wykonanie plakatu oraz stroju ekologicznego.
Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski wraz
z opiekunem Panią Klaudią Marcolą.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Pierwszego Dnia Wiosny
w naszej szkole.

Opracowała: K. Marcola

Pasek narzędzi ułatwień dostępu