Dzień Świętego Patryka

„Każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem” … czyli dzień Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Szpikołosach. 

Dnia 17 marca 2022r. po raz pierwszy mieliśmy okazję obchodzić w naszej szkole dzień Św. Patryka. Podczas lekcji języka angielskiego, przygotowanych przez Panią Żanetę Szuptarską, uczniowie zapoznali się z postacią Świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym, obchodzonym na całym świecie, festiwalem. 

Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono i robili sobie zdjęcia przy tematycznej fotobudce  

Dzieci i młodzież szkolna bardzo entuzjastycznie włączyli się w obchody tego festiwalu. Mamy zatem nadzieję, że dzień Św. Patryka na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń Szkoły Podstawowej w Szpikołosach. 

Opracowała: Ż. Szuptarska.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu