„Niebieskie motyle są wśród nas” – konkurs plastyczny

„Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka

gdyby wszyscy byli silni jak konie

gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości

gdyby każdy miał to samo

nikt nikomu nie byłby potrzebny.”

Ks. Twardowski

 

Niebieski występuje w wielu odcieniach, od błękitu po granat. Jest tak wiele „odcieni” autyzmu, spróbuj założyć niebieskie okulary i spojrzeć na świat z innej perspektywy. A gdyby wszystko na świecie było niebieskie? Zwierzęta, rośliny, przedmioty? Czy świat będzie wtedy lepszym miejscem? Tego na pewno nie wiemy, tylko będzie inaczej. Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień  Świadomości Autyzmu.

W oddziałach przedszkolnych naszej szkoły uczniowie również obchodzili ten dzień. „Smerfy „ i „Biedronki” obejrzały film edukacyjny „Coś niesamowitego…” przybliżający nieco najmłodszym funkcjonowanie osób ze spektrum Autyzmu. Dzieci wykonały także prace plastyczne- motyle i serca.

W tym roku w ramach solidarności z osobami z Autyzmem uczniowie klas I-III założyli niebieskie okulary, i poprzez konkurs plastyczny „Niebieskie motyle są wśród  nas” językiem plastycznym przenieśli na papier to co widzieli.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce – Kamil Pacer

II miejsce – Zuzanna Sarzyńska

III miejsce – Jakub Gularowski

Wyróżnienia:

Anna Pańko, Wiktoria Borusiewicz, Adam Staręga

Podziękowania:

Maja Kamińska, Kacper Barczuk, Patrycja Gmitruk, Martyna Zając, Wojciech Wsolak, Jakub Mielniczek

Opracowała: Anna Pałys.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.