„Niebieskie motyle są wśród nas” – konkurs plastyczny

„Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka

gdyby wszyscy byli silni jak konie

gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości

gdyby każdy miał to samo

nikt nikomu nie byłby potrzebny.”

Ks. Twardowski

 

Niebieski występuje w wielu odcieniach, od błękitu po granat. Jest tak wiele „odcieni” autyzmu, spróbuj założyć niebieskie okulary i spojrzeć na świat z innej perspektywy. A gdyby wszystko na świecie było niebieskie? Zwierzęta, rośliny, przedmioty? Czy świat będzie wtedy lepszym miejscem? Tego na pewno nie wiemy, tylko będzie inaczej. Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień  Świadomości Autyzmu.

W oddziałach przedszkolnych naszej szkoły uczniowie również obchodzili ten dzień. „Smerfy „ i „Biedronki” obejrzały film edukacyjny „Coś niesamowitego…” przybliżający nieco najmłodszym funkcjonowanie osób ze spektrum Autyzmu. Dzieci wykonały także prace plastyczne- motyle i serca.

W tym roku w ramach solidarności z osobami z Autyzmem uczniowie klas I-III założyli niebieskie okulary, i poprzez konkurs plastyczny „Niebieskie motyle są wśród  nas” językiem plastycznym przenieśli na papier to co widzieli.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce – Kamil Pacer

II miejsce – Zuzanna Sarzyńska

III miejsce – Jakub Gularowski

Wyróżnienia:

Anna Pańko, Wiktoria Borusiewicz, Adam Staręga

Podziękowania:

Maja Kamińska, Kacper Barczuk, Patrycja Gmitruk, Martyna Zając, Wojciech Wsolak, Jakub Mielniczek

Opracowała: Anna Pałys.

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu