Wizyta pracowników Nadleśnictwa Strzelce

Dzień Ziemi, który przypada 22. kwietnia w Oddziałach Przedszkolnych naszej szkoły obchodzony był nieco inaczej, niż dotychczas. „Biedronki” i „Smerfy” poznały pojęcie „recykling”, oraz obejrzały serię filmów edukacyjnych na temat rodzajów odpadów i sposobów ich segregacji. W trakcie zajęć były również wdrażane do dbania o potrzeby naszej zielonej planety na miarę swoich możliwości. Dzieci w tym dniu także miały stroje w kolorze zielonym oraz wykonały pamiątkową pracę plastyczną.

Również w ramach obchodów Dnia Ziemi 29.04.2022r wizytę przedszkolakom złożyli pracownicy Nadleśnictwa Strzelce. Pan Nadleśniczy Krzysztof Gronek oraz pan Marek Danilczuk rozmawiali z małymi uczniami na temat zwierząt zamieszkujących nasze lasy. „Biedronki” i „Smerfy” wykazały się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań w lesie, poznały także zawód leśnika, przeznaczenie ambony, oraz różnicę pomiędzy myśliwym i kłusownikiem. Oprócz tego mówiono także o potrzebie sprzątania w lasach.

Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań dotyczących ptaków, ssaków i innych mieszkańców okolicznych lasów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki- drewniane linijki, oraz foldery wraz z propozycją przejścia ścieżki edukacyjnej, (z której relacja już wkrótce…). Dzięki temu będą miały okazję poznania niektórych gatunków zwierząt i ich bezpośrednią obserwację w ekosystemie lasu. Gościom natomiast wręczono podziękowania oraz słodkie upominki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy jak najczęściej.

Opracowała: A. Koziej