„Czyste Powietrze Wokół Nas”

Na przełomie kwietnia i maja w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły realizowany był Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej. Partnerzy programu  Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Hrubieszowie, Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz Stowarzyszenie na rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

Program skierowany do dzieci składa się z pięciu zajęć warsztatowych.
Tytuły zajęć:

I. WYCIECZKA
II. CO I DLACZEGO DYMI?
III. JAK SIĘ CZUJĘ, KIEDY DYMI PAPIEROS?
IV. CO SIĘ DZIEJE, GDY LUDZIE PALĄ PAPIEROSY?
V. JAK UNIKAĆ DYMU PAPIEROSOWEGO?

 

Sympatyczny bohater programu dinozaur Dinek mając różne przygody przybliżył naszym najmłodszym uczniom zagadnienia związane z dymem, oraz jego szkodliwym wpływem na organizm człowieka. Dzieci wykonały plakaty przedstawiające źródła dymów, poznały negatywne skutki palenia papierosów, poznały znak „Zakaz palenia”. „Biedronki” i „Smerfy” wiedzą już także jak zabezpieczyć się przed dymem papierosowym. W ramach rozwijania umiejętności wokalnych i grafomotorycznych śpiewały także utwór „Piosenka o Dinku”, oraz pokolorowały sylwety przyjaznego dinozaura. W ramach rozszerzenia projektu „Biedronki” wykonały również plakat przypominający wszystkim przedszkolakom jak mogą dbać o zdrowie.

Opracowała: A. Koziej i A. Dąbrowska

Pasek narzędzi ułatwień dostępu