Wycieczka do Hrubieszowa

Jak wiosna, to przyroda.

Jak przyroda to wycieczka a jak wycieczka to do Hrubieszowa.

Hrubieszów (aż do 1802 r. Rubieszów) to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. W dniu 19.05.2022 roku uczniowie klas I-VIII wyjechali na wycieczkę do Hrubieszowa. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy zacząć zwiedzanie.

W programie wycieczki było zwiedzanie Cerkwi Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Hrubieszowie, która jest świątynią trójdzielną, orientowaną, reprezentuje styl bizantyjsko-rosyjski. Jest również jedyną 13-kopułową cerkwią prawosławną w granicach Polski oraz jedną z dwóch na świecie (druga znajduje się w Finlandii). Po zwiedzaniu Cerkwi czekał na nas pyszny posiłek w restauracji „Magistrat” oraz na co wszyscy czekali spektakl w HDK dla uczniów (klasy 1-3 ) oraz dla klas starszych( 4-8) „Hobbit”.

Celem naszej wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania się poprzez udział w spektaklach. Rozbudzenie w uczniach zainteresowań kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji.

Podróż? Jak zawsze trochę męcząca ale czego nie robi się dla dobrej zabawy?? Super zabawy.

Opracowała: A. Nowak

Pasek narzędzi ułatwień dostępu