Wycieczka do Hrubieszowa

Jak wiosna, to przyroda.

Jak przyroda to wycieczka a jak wycieczka to do Hrubieszowa.

Hrubieszów (aż do 1802 r. Rubieszów) to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. W dniu 19.05.2022 roku uczniowie klas I-VIII wyjechali na wycieczkę do Hrubieszowa. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy zacząć zwiedzanie.

W programie wycieczki było zwiedzanie Cerkwi Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Hrubieszowie, która jest świątynią trójdzielną, orientowaną, reprezentuje styl bizantyjsko-rosyjski. Jest również jedyną 13-kopułową cerkwią prawosławną w granicach Polski oraz jedną z dwóch na świecie (druga znajduje się w Finlandii). Po zwiedzaniu Cerkwi czekał na nas pyszny posiłek w restauracji „Magistrat” oraz na co wszyscy czekali spektakl w HDK dla uczniów (klasy 1-3 ) oraz dla klas starszych( 4-8) „Hobbit”.

Celem naszej wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania się poprzez udział w spektaklach. Rozbudzenie w uczniach zainteresowań kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji.

Podróż? Jak zawsze trochę męcząca ale czego nie robi się dla dobrej zabawy?? Super zabawy.

Opracowała: A. Nowak

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.