Wyjazd do Maziarni Strzeleckiej

W poniedziałkowy poranek, 30. maja uczniowie Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. Pogoda zawstydzona dobrym humorem wycieczkowiczów postanowiła się poprawić i deszcz przestał padać. Dzieci wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Strzelce, panem Markiem Danilczukiem przeszły ścieżką edukacyjną. W trakcie drogi mogły nauczyć się odróżniać od siebie poszczególne gatunki drzew (buk, dąb, sosna), poznały też sposób orientacji w terenie, gdy na pniach pojawia się mech, oglądały także budki lęgowe ptaków, lizawki i paśnik dla większych mieszkańców lasu.

Ponadto po przejściu ścieżki edukacyjnej samodzielnie upiekły kiełbaskę i pianki nad ogniskiem. Czynność ta wzbudziła wiele emocji. Po posiłku przyszedł czas na rekreację. Wycieczkowicze brali udział w różnych konkurencjach sportowych z użyciem szkolnego sprzętu sportowego.

Zakończeniem wycieczki było wręczenie dzieciom drobnych upominków od przedstawiciela Nadleśnictwa Strzelce. Wyjazd pełen był różnych pozytywnych przeżyć.

Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość przejścia ścieżki edukacyjnej i zorganizowanie ogniska.

Zapraszamy do uczestnictwa w innych wycieczkach organizowanych w naszej szkole.

Opracowała: A. Koziej

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu