Wyjazd do Maziarni Strzeleckiej

W poniedziałkowy poranek, 30. maja uczniowie Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. Pogoda zawstydzona dobrym humorem wycieczkowiczów postanowiła się poprawić i deszcz przestał padać. Dzieci wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Strzelce, panem Markiem Danilczukiem przeszły ścieżką edukacyjną. W trakcie drogi mogły nauczyć się odróżniać od siebie poszczególne gatunki drzew (buk, dąb, sosna), poznały też sposób orientacji w terenie, gdy na pniach pojawia się mech, oglądały także budki lęgowe ptaków, lizawki i paśnik dla większych mieszkańców lasu.

Ponadto po przejściu ścieżki edukacyjnej samodzielnie upiekły kiełbaskę i pianki nad ogniskiem. Czynność ta wzbudziła wiele emocji. Po posiłku przyszedł czas na rekreację. Wycieczkowicze brali udział w różnych konkurencjach sportowych z użyciem szkolnego sprzętu sportowego.

Zakończeniem wycieczki było wręczenie dzieciom drobnych upominków od przedstawiciela Nadleśnictwa Strzelce. Wyjazd pełen był różnych pozytywnych przeżyć.

Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość przejścia ścieżki edukacyjnej i zorganizowanie ogniska.

Zapraszamy do uczestnictwa w innych wycieczkach organizowanych w naszej szkole.

Opracowała: A. Koziej

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.