Wycieczka do Parku Żywiołów „Empiria”

Choć powoli zbliża się koniec roku szkolnego i wszyscy myślimy już o wakacjach, to „Smerfy” i „Biedronki” znalazły jeszcze czas, by pojechać na wycieczkę. Tym razem wybrały się do Parku Żywiołów „Empiria” w Budach .

W trakcie pobytu na terenie parku rozrywki dzieci miały możliwość zwiedzenia Empirię  Zmysłów i Żywiołów Roztocza, gdzie multisensorycznie utrwalały wiadomości przyrodnicze- rozpoznawały żywioły, tworzyły muzykę przyrody, patrzyły na świat oczyma różnych zwierząt. Potem zajrzały do Doliny Czasoprzestrzeni- gdzie mogły poznawać otoczenie za pomocą wszystkich  zmysłów. W trakcie pobytu na terenie obiektu dzieci miały możliwość budowania budowli z magicznego piasku. Przedszkolaki wykonywały także przeróżne kolorowanki w technologii AR.
Pomiędzy atrakcjami dzieci zjadły obiad w restauracji na terenie obiektu.

Kolejnym działaniem,  które wzbudziło wiele emocji było poszukiwanie złota w pobliżu kopalni. Pogoda dopisała wycieczkowiczom, wiec miały także możliwość skorzystania z placów zabaw kreatywnych- czyli labiryntu, placu zabaw z tyrolką, oraz dmuchańców. Ostatnim punktem programu wyjazdu było zwiedzanie Parku Miniatur Kresowych, gdzie nasi uczniowie mieli możliwość bliższego przyjrzenia się różnym budowlom obronnym z czasów Średniowiecza i Renesansu. Opiekę dzieciom w trakcie wyjazdu zapewniały p. A. Koziej, p. A. Dąbrowska i p. B. Czupryńska.

Mamy nadzieję, że wyjazd ten zapewni przedszkolakom wiele pięknych wspomnień.

Opracowała: A. Koziej i A. Dąbrowska

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu