Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

w naszej szkole odbywały się pod hasłem zaproponowanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego w Gdańsku, które brzmi „Przełamujemy bariery”. Na korytarzu szkolnym przedstawiono gazetkę ścienną pod tytułem „Słani Polscy Dyslektycy”. Ma ona na celu uświadomić uczniom , że trudności w pisaniu i czytaniu nie są obce nawet sławnym osobom. Wytrwałą pracą i motywacją, zainteresowaniem można osiągnąć w życiu   sukces osobisty, szkolny i zawodowy. Gazetkę przygotowała logopeda Ewa Wasiak. Ponadto z uczniami klasy I wychowawca Gertruda Kasprzak oraz  logopeda Ewa Wasiak przeprowadziły zajęcia kształtujące umiejętności fonetyczne. Uczniowie odkrywali słowa krótkie w długich, rozwiązywali. Takie zajęcia to świetna nauka przez zabawę.

Opracowała: E. Wasiak.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.