Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Dnia 21.10 w naszych Oddziałach Przedszkolnych zrobiło się zdrowo i kolorowo a to wszytko za sprawą obchodów Światowego Dnia Warzyw i Owoców. Głównym celem tego święta było zachęcenie  wszystkich uczniów do spożywania warzyw i owoców oraz promowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z grupy młodszej,  Krasnoludki dzieliły warzywa i owoce na dwie grupy, rozpoznawały je za pomocą dotyku, dobierały  
w pary karty przedstawiające wygląd zewnętrzny owoców oraz ich przekrój, grały w „warzywno-owocowe memory” nie zabrakło również zagadek i zabaw ruchowych. Ponadto podczas zajęć wykonały wspaniałe prace plastyczne.  

Starsze przedszkolaki- Biedronki, wykorzystując kratownicę prowadziły warzywa i owoce do miseczki, rozwiązywały również zagadki warzywno-owocowe. Przygotowana przez nich praca plastyczna to ulubiony owoc lub warzywo namalowane farbkami na talerzyku. 

Odbył się także Pokaz Mody Warzywno- Owocowej, podczas którego Biedronki i Krasnale przechodząc po czerwonym dywanie, mogły zaprezentować swoje stroje. Dla właścicieli najbardziej pomysłowych strojów Rodzice ufundowali nagrody. Komisja konkursowa w składzie: p. Agata Koziej, p. Angelika Dąbrowska i p. Anna Pałys, biorąc pod uwagę kreatywność i samodzielność wykonania strojów postanowiła przyznać odpowiednio: 

I miejsce:  ex aequo Lena Wrońska, Mikołaj Pędrak 

II miejsce: ex aequo Zofia Kirsznik, Oliwia Kirsznik 

III miejsce: Mikołaj Mroczek 

Pozostałe dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy drobne upominki. 

Ze wszystkimi zadaniami przedszkolaki poradziły sobie świetnie!  Nie mogło także zabraknąć degustacji przygotowanych owoców, warzyw i deserów. Była to prawdziwa bomba witaminowa, którą dzieci zjadły ze smakiem. Obchody święta warzyw i owoców zakończyła zabawa taneczna. 

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy i serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów Oddziałów Przedszkolnych za wszelką pomoc w organizacji tego dnia. 

Już wkrótce kolejna fotorelacja z wydarzeń w naszych Oddziałach Przedszkolnych!!! 

Opracowała: A. Koziej, A. Dąbrowska. 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.