Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Dnia 21.10 w naszych Oddziałach Przedszkolnych zrobiło się zdrowo i kolorowo a to wszytko za sprawą obchodów Światowego Dnia Warzyw i Owoców. Głównym celem tego święta było zachęcenie  wszystkich uczniów do spożywania warzyw i owoców oraz promowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z grupy młodszej,  Krasnoludki dzieliły warzywa i owoce na dwie grupy, rozpoznawały je za pomocą dotyku, dobierały  
w pary karty przedstawiające wygląd zewnętrzny owoców oraz ich przekrój, grały w „warzywno-owocowe memory” nie zabrakło również zagadek i zabaw ruchowych. Ponadto podczas zajęć wykonały wspaniałe prace plastyczne.  

Starsze przedszkolaki- Biedronki, wykorzystując kratownicę prowadziły warzywa i owoce do miseczki, rozwiązywały również zagadki warzywno-owocowe. Przygotowana przez nich praca plastyczna to ulubiony owoc lub warzywo namalowane farbkami na talerzyku. 

Odbył się także Pokaz Mody Warzywno- Owocowej, podczas którego Biedronki i Krasnale przechodząc po czerwonym dywanie, mogły zaprezentować swoje stroje. Dla właścicieli najbardziej pomysłowych strojów Rodzice ufundowali nagrody. Komisja konkursowa w składzie: p. Agata Koziej, p. Angelika Dąbrowska i p. Anna Pałys, biorąc pod uwagę kreatywność i samodzielność wykonania strojów postanowiła przyznać odpowiednio: 

I miejsce:  ex aequo Lena Wrońska, Mikołaj Pędrak 

II miejsce: ex aequo Zofia Kirsznik, Oliwia Kirsznik 

III miejsce: Mikołaj Mroczek 

Pozostałe dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy drobne upominki. 

Ze wszystkimi zadaniami przedszkolaki poradziły sobie świetnie!  Nie mogło także zabraknąć degustacji przygotowanych owoców, warzyw i deserów. Była to prawdziwa bomba witaminowa, którą dzieci zjadły ze smakiem. Obchody święta warzyw i owoców zakończyła zabawa taneczna. 

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy i serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów Oddziałów Przedszkolnych za wszelką pomoc w organizacji tego dnia. 

Już wkrótce kolejna fotorelacja z wydarzeń w naszych Oddziałach Przedszkolnych!!! 

Opracowała: A. Koziej, A. Dąbrowska. 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu