Pasowanie na Ucznia

Dnia 27 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni p. Gertrudy Kasprzak i p. Łukasza Czupryńskiego, który zajmował się oprawą muzyczną. Uczyły się dzielnie układów tanecznych, wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.
Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili piękny program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Krzysztof Czupryński. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Naszej Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, statuetek, znaczków oraz słodkich rożków przez wychowawczynię Gertrudą Kasprzak. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów p. Dyrektor. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył Im samych miłych chwil w szkole. Rodzice Pierwszoklasistów spisali się na medal. Organizacja Uroczystości nie przebiegłaby tak pięknie bez Ich wkładu.  Po uroczystym apelu Uczniowie klasy I wraz z Wychowawczynią i Rodzicami wręczyli p. Dyrektor Żanecie Szymańskiej-Grochowieckiej i p. Dyrektorowi Krzysztofowi Czupryńskiemu kwiaty po czym udali się do klasy na poczęstunek. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

Opracowała: G. Kasprzak.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu