Pasowanie na Ucznia

Dnia 27 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni p. Gertrudy Kasprzak i p. Łukasza Czupryńskiego, który zajmował się oprawą muzyczną. Uczyły się dzielnie układów tanecznych, wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.
Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili piękny program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Krzysztof Czupryński. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Naszej Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, statuetek, znaczków oraz słodkich rożków przez wychowawczynię Gertrudą Kasprzak. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów p. Dyrektor. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył Im samych miłych chwil w szkole. Rodzice Pierwszoklasistów spisali się na medal. Organizacja Uroczystości nie przebiegłaby tak pięknie bez Ich wkładu.  Po uroczystym apelu Uczniowie klasy I wraz z Wychowawczynią i Rodzicami wręczyli p. Dyrektor Żanecie Szymańskiej-Grochowieckiej i p. Dyrektorowi Krzysztofowi Czupryńskiemu kwiaty po czym udali się do klasy na poczęstunek. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

Opracowała: G. Kasprzak.

 

 

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.