„Biedronkowe różności… cz. I”

Oddziały przedszkolne naszej szkoły to miejsce nie tylko zabawy i nauki. Rok szkolny w pełni, zatem pora pokazać Państwu szeroką gamę różnorodnych działań dzieci.

W czasie kiedy Biedronki  są z nami mają możliwość rozwijać sprawność dłoni i palców poprzez wykonywanie różnorodnych tematycznie prac plastycznych z tzw. „typowych” materiałów,  jak plastelina, blok techniczny, itp., ale również z materiałów naturalnych jak np.: ziemniaki.

By rozbudzić w dzieciach ciekawość poznawczą, oraz wytworzyć postawę badawczą dzieci przeprowadzały szereg eksperymentów, sprawdzały które materiały zatoną w wodzie, a które będą się na niej unosić. Nieobce im również były bezpośrednie obserwacje przyrodnicze zasadzonych samodzielnie fasolek. Przy okazji tego działania uczyły się także współpracy.

W trakcie ubiegłego półrocza „starszaki” uczyły się czym jest empatia wobec słabszych i życzliwość. Robiły tak min., poprzez zbieranie karmy i zabawek dla zwierząt ze schroniska, oraz wykonanie plakatu prezentującego jak one same rozumieją pojęcie życzliwości.

Choć tak naprawdę jeszcze nie uczniowie, dzieci już rozpoczęły swoją przygodę ze światem książek. Z dumą prezentowały książki ukazujące ich  zainteresowania podczas rozmowy z wychowawcą. Jednak było to tylko wprowadzenie i zapowiedź wizyty szkolnej bibliotekarki- p. Jolanty Słupskiej. W czasie spotkania Biedronki wykazały się wiedzą na temat osób współpracujących ze sobą w celu powstania książki- drwal, drukarz, grafik, fotograf , ilustrator, księgarz. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta doskonale wiedzieli jak dbać o książeczki. Następnie starszaki oglądały książki z kanonu literatury dziecięcej dostępne w szkolnej bibliotece, wybrane pozycje zostały im wypożyczone do lektury z rodziną w domu.

To tylko niektóre z szeregu działań starszych przedszkolaków. Wkrótce dalszy ciąg „różności”.

Opracowała: A. Koziej.

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Przepraszamy, ta strona wyłącza prawy przycisk myszy.
Przepraszamy, ta strona wyłącza wybór.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wycinanie.
Przepraszamy, ta strona nie zezwala na kopiowanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na wklejanie.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na inspekcję elementu.
Przepraszamy, ta strona nie pozwala na przeglądanie źródła.